Webbläsaren som du använder stöds inte av denna webbplats. Alla versioner av Internet Explorer stöds inte längre, av oss eller Microsoft (läs mer här: * https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/windows/end-of-ie-support).

Var god och använd en modern webbläsare för att ta del av denna webbplats, som t.ex. nyaste versioner av Edge, Chrome, Firefox eller Safari osv.

Primula, Varbi och Kompetensportalen kräver stark autentisering från 15 september 2025

Primula, Varbi och Kompetensportalen kräver från och med den 15 september 2025 stark autentisering. Det innebär att man inte kommer att kunna logga in i dessa system efter den 14 september, om man inte har konfigurerat stark autentisering. 

Stark autentisering är ett sätt att logga in som gör det svårare för någon att låtsas vara du. Det betyder att du behöver använda minst två saker för att bevisa vem du är, till exempel ett lösenord och e-tjänstelegitimation med Freja+. 

Kom igång med stark autentisering här: